De Van Bleiswijkstraat ligt in het Statenkwartier, de wijk waarvan het stratenplan al in 1895 werd getekend met als allereerste woning uit 1898 de nog steeds bestaande Villa Henny aan de Scheveningseweg, van de hand van architect Berlage.
Rond 1915 was de wijk grotendeels volgebouwd langs het waaiervormige stratenpatroon. Toch bleven er nog open plekken over, het resultaat van grondspeculatie of van plannen die door de economische crisis van de jaren dertig en door de Tweede Wereldoorlog niet doorgingen.

In die jaren 1940-1945 ontstonden nog meer (flinke) gaten, met name door de aanleg van de Atlantikwall waarvoor in het Statenkwartier honderden huizen werden gesloopt. Maar ook door V2’s die vroegtijdig neerstortten, onder meer op de Willem de Zwijgerlaan. Die plekken zijn nog steeds te herkennen aan de afwijkende bouwstijl van de huizen die na de oorlog daar zijn neergezet.
Inmiddels zijn vrijwel alle onbebouwde plekken verdwenen, ook in de Van Bleiswijkstraat. Op een van de maagdelijkse kavels werd in 1982 een nieuw pand onder architectuur gebouwd, bestaande uit drie herenhuizen met drie verdiepingen en een souterrain. Kenmerkend aan de gevel zijn de uitkragende balkons, de overstekende boeidelen en de verticaal georiënteerde raampartijen.
Het opvallendste detail is misschien wel de zeventienruitige pui die vanaf de bovenste verdieping met een knik doorloopt naar de begane grond. Op dit moment is Hoogendoorn Bouw bezig de kozijnen van deze pui waar nodig te vervangen in verband met houtrot, als gevolg van het decennialange spel van wind, neerslag en zon. Het werk komt in feite neer op het ter plekke construeren van een exacte replica, maar dan voorzien van hoogwaardig isolatieglas.